جستجوگر مطالب

صفحه اصلینقد و بررسیچگونه از گجت هایمان مراقبت کنیم

چگونه از گجت هایمان مراقبت کنیم

مراقبت از ابزار‌ الکترونیکی همیشه یکی از دغدغه‌های کاربران بوده است و دو علت اصلی دارد: خود کاربر تمایل دارد دستگاهش همواره تمیز و سالم باشد و دیگری این که به هنگام فروش دستگاه ضرر چندانی نکند. اما مراقبت از این ابزار هم راه و روش خود را دارد و نمی‌توان به هر روشی برای محافظت متوسل شد. بیایید با هم راه‌های مختلف نگهداری از گجت‌هایمان را بررسی کنیم.

گوشی و تبلت

گوشی‌ها و تبلت‌ها ابزار ظریفی هستند. بنابراین باید همیشه به دنبال یک راه مطمئن برای حفاظت از آن‌ها باشیم.

قدم اول: هر چند امروزه شیشه‌های بسیار مقاومی برای صفحه‌نمایش این وسایل ساخته می‌شود اما باز هم نمی‌توان به آن‌ها اطمینان کامل کرد. بنابراین بهتر است پس از خرید، بلافاصله صفحه‌نمایش را با برچسب محافظ صفحه بپوشانید تا از افتادن خش روی آن جلوگیری کنید.

قدم دوم: برای گوشی یا تبلت خود یک قاب محافظ تهیه کنید. انواع مختلفی از قاب ها وجود دارند؛ قاب نامرئی، قاب‌های رنگی، قاب‌های ضخیم و … . قاب‌های نامرئی و نازک معمولاً فقط توانایی محافظ در برابر خش را دارند و گوشی یا تبلتتان همچنان در برابر ضربه آسیب پذیر است. بنابراین بهترین نوع قاب که هم از خش و هم از ضربه محافظ می‌کند قاب‌های پلاستیکی ضخیم هستند. درست است که زیبایی ظاهری از بین رفته و و ضخامت گوشی زیاد می‌شود اما ارزشش را دارد. البته اگر از گوشی‌های ضدضربه مثل Xperia Z استفاده می‌کند می‌توانید از قاب‌های نازک یا نامرئی استفاده کنید.

قدم سوم: گوشی‌ خود را در جا‌های کثیف قرار ندهید. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و دوری گوشی از محیط‌های کثیف بهتر از تمیزکردن آن به سختی است. بار‌ها برای خودم پیش آمده که گوشی‌ام را داخل جیبم که خرده‌های بیسکوییت یا آجیل در آن بوده گذاشتم و تمام پورت‌های گوشی‌ام پر از خرده‌های بیسکوییت شده‌اند. پس این مورد را به خاطر بسپارید.

قدم چهارم: این قدم که اهمیت بالایی دارد مربوط به چگونگی تمیز کردن گجت‌هایتان است. لنز دوربین یا شیشه‌ی صفحه نمایش همواره کثیف می‌شوند و ما هم اکثر اوقات با دهانمان روی آن “ها” کرده و تمیزش می‌کنیم. اما باید بدانید دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که بخار دهان حاوی اسید‌هایی است که می‌تواند برای لنز دوربین و صفحه‌نمایش گوشی خطرناک باشد.

برای تمیز کردن لنز یا صفحه‌نمایش، از یک دستمال نخی نرم یا دستمال عینک یا دستمال مخصوص صفحه‌نمایش استفاده کنید. برای مرطوب کردن دستمال هم آب یا مایع مخصوص شیشه‌ی عینک کاملاً مناسب هستند. هنگام تمیزکردن با دستمال از فشردن بیش از حد دستمال خودداری کنید و به آرامی دستمال را حرکت دهید.

هدفون و هندزفری‌های تو گوشی

رعایت بهداشت در استفاده از هدفون و هندزفری‌های تو گوشی اهمیت زیادی دارد. این گجت‌های دوست داشتنی که همواره صدای مورد علاقه‌مان را به گوشمان می‌رسانند با استفاده چند روزه توسط ترشحات گوش آلوده می‌شوند و واجب است که پس از هر چند روز استفاده، گوشی‌های لاستیکی آن را بردارید و گوشی‌های خود هدفون و گوشی‌های لاستیکی را از ترشحات گوش پاک کنید.گوش پاک کن آغشته به الکل وسیله‌ی خوبی برای انجام این کار است. ضمناً حواستان باشد تا جایی که امکان دارد هدفون یا هندزفری خود را در گوش کسی نگذارید و همینطور از هدفون شخص دیگری استفاده نکنید.

لپ تاپ

لپ تاپ‌ها از جمله ابزاری هستند که کمتر به مراقبت از آن‌ها توجه می‌کنیم. برای لپ‌تاپ‌ها محافظ صفحه‌نمایش و بدنه مانند گوشی‌ها در دسترس نیست. اما باز هم می‌توان برای مراقبت بهتر، تلاش کرد. یک کیف مخصوص لپ‌تاپ می‌تواند از لپ‌تاپتان در مقابل ضربه محافظت کند. استفاده از کاور هم در تمیزی دستگاهتان نقش چشمگیری دارد. بهتر است برای جلوگیری از ساییده شدن حروف و نشستن گرد و خاک بین دکمه‌های صفحه‌کلید هم از محافظ صفحه‌کلید استفاده کنید.

تمیز کردن بدنه و صفحه‌نمایش هم روش خود را دارد. اما چندان با روش مربوط به گوشی و تبلت تفاوت ندارد. کافیست همان قدم چهارم را اجرا کنید. فقط اینبار از دو دستمال، یکی برای صفحه‌نمایش و یکی هم برای بدنه استفاده کنید.

شما با گجت های خود چه می کنید؟ امیدوارم روش های ذکر شده به شما کمک کند تا از گجت هایتان بهتر از قبل مراقبت کنید. سلامت گجت شما نشانه شخصیتتان است.

منبع : laptop media

به اشتراک بگذارید!

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn