جستجوگر مطالب

صفحه اصلینقد و بررسیآموزش کالیبره کردن باتری لنوو Z500

آموزش کالیبره کردن باتری لنوو Z500

لنوو در مدل Z500 تجریه جدیدی را وارد گروه آیدیاپد کرد و برای کاهش ضخامت دستگاه، باتری آن را بطور درونی داخل دستگاه قرار داد. در نتیجه کاربران قادر به خارج‌کردن باتری یا تعویض آن بدون بازکردن دستگاه نیستند. این باتری از نوع لیتیوم یون چهار سلولی است و توان آن ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعت است. در برخی مدل‌ها زمانی که دستگاه از کارخانه خارج می‌شود باتری ظرفیت واقعی ندارد و شارژ آن کمتر از حد نرمال است. در این شرایط باید باتری کالیبره شود تا بیشترین و کمترین سطح شارژ را تشخیص دهد. این کار را به صورت دستی هم می‌توانید انجام دهید که توضیح آن در مقاله «پاسخ به پنج سوال مهم در مورد باتری» نوشته شده است ولی لنوو یک نرم‌افزار مدیریت انرژی هم در این مجموعه قرار داده که بطور خودکار باتری را خالی می‌کند. پیشنهاد می‌شود عملیات کالیبراسیون باتری را بیش از اندازه انجام ندهید و تنها زمانی که متوجه شدید دستگاه شارژ کمتری ذخیره می‌کند آن را کالیبره کنید.

ابتدا باید نرم‌افزار مدیریت انرژی را از dvd همراه دستگاه نصب کنید.

در صفحه استارت نرم‌افزار Energy Management را اجرا کنید. مطمئن شوید دستگاه از طریق کابل آداپتور به برق متصل است.

 در قسمت باتری همانطور که مشاهده می‌شود نوشته شده این عملیات شامل یک بار شارژ کال و تخلیه کامل باتری است پس ممکن است ساعت‌ها زمان نیاز داشته باشد در مورد این دستگاه حدود پنج ساعت زمان صرف شد. با کلیک روی استارت، کالیبراسیون آغاز می‌شود و در این مدت نباید از لپ‌تاپ استفاده کنید. در طول اجرای این عمل صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

بهتر است کالیبراسیون را متوقف نکنید و در این مدت هم کابل آداپتور به دستگاه متصل باشد. جداکردن کابل ممکن است باعت ایجاد اختلال در عملکرد باتری شود. پس از پایان این مراحل صفحه زیر را مشاهده می‌کنید.

در ستون اول از سمت چپ می‌توانید حالت اجرای بهینه توان را مشخص کنید. حالت Power Saver برای افزایش مدت زمان استفاده از شارژ باتری مناسب است با این حال در این حالت نور صفحه نمایش، فرکانس پردازنده و موارد دیگر کاهش پیدا می‌کند تا شارژ کمتری مصرف شود. در حالت High Performance نیز دستگاه با بیشترین توان خود کار می‌کنید. ستون سوم برای کاهش گرد و غبار بکار می‌رود. بعد از مدتی، غبارها به پره‌های فن، سطح مادربورد و محل خروجی می‌چسبند و مانع از تهیه صحیح می‌شوند. با انتخاب این حالت فن‌ها با سرعت دوبرابر شروع به چرخش می‌کنند تا این غبار از دستگاه خارج شود. بهتر است این کار را ماهی یکبار انجام دهید. حالت سوم نیز بهینه‌سازی هوشمند مصرف انرژی بر اساس کاربرد است.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید!

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn