جستجوگر مطالب

صفحه اصلینقد و بررسیهمه ویژگی های جدید اندروید ۴.۳ در یک نگاه

همه ویژگی های جدید اندروید ۴.۳ در یک نگاه

اندروید ۴.۳ آمده تا یک جیلی بیلی خوشمزه تر از قبلی ها باشد. البته تغییرات وسیع یا چشمگیر نیست. گوگل با این نسخه از اندروید چند ویژگی جدید را به دستگاه های اندرویدی آورده٬ که در اینجا خلاصه به آنها می پردازیم.

صدا. قابلیت صدای فراگیر مجازی که به اندروید آمده امکان می دهد بیش از هر زمان دیگری از تماشای فیلم و ویدیو بر روی دستگاه های نکسوسی خود لذت ببرید.

پد شماره گیر جدید. ویژگی تکمیل خودکار به محض اینکه شروع به لمس کلید های عددی-حرفی کنید شروع به نمایش اسامی و شماره تلفن های پیشنهادی می کند. برای فعال کردن این ویژگی کافی است به بخش تنظیمات رفته و “Dial pad autocomplete” را تیک بزنید.

گرافیک. اندروید ۴.۳ از آخرین استاندارد صنعت گرافیک٬ یعنی ٬OpenGL ES 3.0 برای عملکرد گرافیکی عالی پشتیبانی می کند. همچنین نکسوس ۷ دوم و نکسوس ۱۰ می توانند به صورت بی سیم محتواها را بر روی تلویزیون به نمایش در آورند.

صفحه کلید و وارد کردن دستورات. وارد کردن متن ها از هر زمانی آسان تر شده. یک الگوریتم جدید برای تایپ لمسی٬ امکان شناسایی کلمات را می دهد. همچنین پشتیبانی نهان از کلید های گیم پد و جوی استیک نیز به اندروید آمده.

مکان یابی. حالا دیگر از طریق وای فای هم می توانید مکان یابی کنید. این عمل بدون روشن شدن دائمی وای فای امکان پذیر است.

شبکه. پشتیبانی از بلوتوث اسمارت (بلوتوث کم مصرف) برای دستگاه هایی نظیر نکسوس ۴ و نکسوس ۷ دوم از حالا فعال است. همچنین پشتیبانی بلوتوث AVRCP 1.3 امکان نمایش نام آهنگ ها بر روی نمایشگر خودرو را فراهم می کند.

زبان ها. زبان هایی نظیر عبری٬ عربی و سایر زبان های راست نویس حالا در صفحه خانگی٬ تنظیمات٬ بخش تلفن٬ اشخاص٬ و اپلیکیشن ها پشتیبانی می شوند.

تنظیمات. در بخش تنظیمات یک گزینه جدید اضافه شده که از طریق آن می توانید اپلیکیشن های غیرفعال را مشاهده کنید.

سیستم. حساب های کاربری محصور (Restricted profiles)٬ امکان به اشتراک گذاشتن دستگاه با سایر افراد را فراهم می کند. همچنین جا به جایی بین کاربران بسیار آسان تر شده. امکان راه اندازی ساده تر سیسم عامل و نیز مشاهده آلبوم های عکس در وضعیتی آسان تر (Daydream) از دیگر بهبودهای اندروید ۴.۳ است.

منبع : نارنجی

به اشتراک بگذارید!

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn