جستجوگر مطالب

صفحه اصلینقد و بررسیمعرفی نسل جدید پردازنده های اینتل HASWELL

معرفی نسل جدید پردازنده های اینتل HASWELL

ابتدای تابستان امسال شرکت اینتل نسل جدید پردازنده های core I  را به بازار عرضه کرد . گرچه این پردازنده های جدید دیگر نام سری core i را بر دوش نمیکشند ولی راه همان  سری را طی میکند و در اصل نسل پیشرفته و تکامل یافته پردازندهای IVY BRIDGE  هستند.

تغییر نام ناگهانی

 

پردازنده های جدید  شرکت اینتل اول قرار بود بخاطر استفاده از تکنولوژی نانو سری  NANO BRIDGEنام گذاری شوند ولی یک ماه مانده به عرضه نام این پردازنده ها به سری HASWELL تغیر پیدا کرد .

مشخصات chipset

 

این سری نو ظهور به شکل فوق العاده ای قوی تر . سریع تر . کم مصرف تر . و کم حرارت تر از سری IVY BRIDGE ساخته شده اند و عملا هیچ جای رقابتی برای رقیب سنتی اینتل یعنی AMD باقی نمیگدارند.
این سر پردازنده به چیپست های بهینه شده جدید با نام تجاری LYNX POINT مجهزند که بزرگترین تفوت آنها با سری IVY   BRIDGE 64نانو متری در این است که سری HASWELL22 نانومتری طراحی شده اند که قدرت پردازش بالا تر را در کنار مصرف انرژی پایین تر برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورند.
میکرو چیپ های این سری نیز از HM75 و HM 77 در سری IVY BRIDGE که قابلیت استفاده همزمان از 2 پورت SATAIII و 4 پورت USB3 را به کاربر میداد به HM86 و HM87 ارتقا یافته اند که قابلیت استفاده همزمان از 6 پورت SATA III و 6 پورت USB3 را به کاربر میدهند

قدرت گرافیکی

تفاوت دیگر پرداذنده های HASWELL با IVY BRIDGE در چیپست گرافیکی آنهاست .  در IVY BRIDGE ها از چیپ گرافیکی INTEL HD 4000 استفاده میشد که قدرتی برابر با GE FORCE 610 در اجرای بازی ها و نرم افزار های گرافیکی داشتند ولی در پردازنده های HASWELL از چیپپ گرافیکی INTEL HD 4600 در سری های متوسط و در سری های حرفه ای از چیپ IRIS PRO GRAPHICS 5200 استفده میکنند .

INTEL HD 4600

در مقایسه ها و تستهای صورت گرفته بر روی INTEL HD 4600 این چیپست بالا تر GE FORCE GT 630 و AMD 6750 ایستاد که این نشاندهنده آن است که شما بدون نیاز به گرافیک مجزا میتوانید از بازی های روز دنیا لدت ببرید

IRIS PRO GRAPHICS 5200

این چیپست گرافیگی که بر روی پردازنده های PRO سری HASWELL قرار دارد طوفانی در بازار گرافیک کارت ها بپا کرده و در تست ها بالا تر از GE FORCE GT 640 و AMD 6850 ایستاده است . این چیپست کاملا نیاز کاربران را برطرف ساخته و مصرف کننده را از مصرف کارتهای گرافیک غیر ON BOARD بی نیاز میکند.

حرف آخر

HASWELL ها پردازنده های فوق العاده سریع و پر قدرتی هستند که در تمامی کار های پردازشی بهتر از نسل های قبلی خود عمل کرده و مصرف برق و حرارت بسیار پایینی دارند. نکته دیگر هم اختلاف قیمت 30 دلاری این پردازنده ها با نسل قبلی خود بود که HASWELL را در رده پردازنده های خوش قیمت در جهان قرار میدهند. . .  بیچاره AMD !!!!!!!!

 

 

به اشتراک بگذارید!

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn